Kommenteeri

Kes ja miks? Osa 2

Kes ei kujutaks ette, et ei kuuluks klubisse? Kellel on mitu päeva peale üritust on selline tunne nagu oleks veidi purjus ja kelle jaoks on Tripassioni ergutustiim eelmise aasta Tallina Ironmanilt üks meeldejäävamaid hetki? 
Remo Raudsepp
Kuidas sattusid PFA ja Tripassioni punti?

Kunagi ammu aastal 2015 kevadlaagris oli mul au tutvuda selliste toredate isikutega nagu Andrese ja Endrikuga kes laagri lõpus mainisid et neil plaanis korraldada üks kolme päevaline ratta tripp ümber Eesti mis kandis nimetust Kevadklassik. Mõte tundus veidi hirmutav kuna pole kunagi Eestis selliseid distantse läbinud aga kutid rääkisid mu nõusse ja ma ei ole kordagi seda kahetsenud. Ma pole kusagil mujal kohanud nii rõõmsameelset, ühte hoidvat ja ägedat seltskonda kui Kevadklassikul. Ja sealt alates ma olen alati võimalusel ühinenud nende puntide tegemistega.

Mis sind köidab?

Mõnus vaba ja pühendunud seltskond kellega ei ole kunagi midagi rutiinset. Alati on midagi või kedagi uut kes ikka üllatab.

Mida annab sulle PFA ja selle üritused?

Hea enesetunde! Alati kui oled nendega midagi koos ära teinud siis on hinges hea võidutunne, emotsioonid on laes ning mitu päeva peale üritust on selline tunne nagu oleks veidi purjus :)

Mis on olnud meeldejäävaim ettevõtmine?

Kindlasti iga ettevõtmine PFA ja Tripassioniga on olnud meeldejääv aga võibolla enim emotsioone pakkunud reisie on olnud 2018a suvel Milanost üle Alpide Annecy'se ning osalemine L’Etape du Tour’il.

Mainimata ei tahaks jätta ka esimest Kevadklassikut mis toimus 2015. aasta kevadel.

Mis on su alanud hooaja eesmärgid?

Kuna eelmine aasta taandusin spordimaastikult, siis see aasta proovin hoogu üles võtta väga rahulikult. Sooviks on sügisel osaleda Haanja 100 ja eriti rahul oleksin kui saaksin osaleda mõnel pikemal PFA üritusel.

Kuid ülim oleks leida end nende korraldatud suvistelt hommikuveeremistelt :)
Matt Rammo

Kuidas sattusid PFA ja Tripassioni punti?

Liitusin klubiga kusagil 2017 aasta sügisel. Selleks hetkeks oli juba mõnda aega mõte, et võiks mõnda triatloniklubisse üle minna aga Tallinnas aktiivselt tegutsevaid gruppe just palju polnud ja kui Priidult kutse sain Tripassioniga liituda ei pidanud liiga kaua mõtlema.  
Mis sind köidab klubi juures?

Ma arvan, et esimene asi on seltskond, olen ümbritsetud aktiivsete ja asjalike inimestega. Lisaks sellele, veavad klubi inimesed kes tegelevad asjaga mis neile meeldib ja ollakse hingega korraldamise juures. Toimuvad huvitavad üritused mis pakuvad enamatki kui lihtsalt trenni tegemine.  

Mida annab sulle klubisse kuulumine?

Usun, et eelmine vastus vastab ka sellele küsimusele. Kuid kindlasti hõlbustab klubisse kuulumine treeninguid, kas siis läbi ühistreeningute või siis aitab leida inimesi kellega koos treenida.

Mis on olnud meeldejäävaim ettevõtmine?

Ei oska nii ainult ühte asja välja tuua, kui mõtlema hakata siis meeldejäävaid hetki on palju. Kui siis üritustena võiks ehk välja tuua Kevadlaagrid ja ka Kevadklassikud. Kindlasti on ka mainimist väärt Tripassioni ergutustiim eelmise aasta Tallina Ironmanilt.

Mis on su alanud hooaja eesmärgid?

Ma ütleks, et mu hooaja eesmärk on olla parem kui ma olin eelmisel aastal. Sellist ühte ja kindlat võistlust mille nimel ma trenni teen mul ei ole, vähemalt hetkel veel. Kaasa plaanin kindlasti teha Otepääl aga sealt edasi täpselt ei tea. Täispikas tahaks jõuda oma ajaga järgmise tunni sisse aga kas võistlenTallinna Ironmanil või kuskil mujal ei oska veel öelda.

Maarja Pütsep Sattusin Tripassioni punti täitsa juhuse kaudu. Nimelt osalesin Telia Hea Eeskuju projektis, kus Telia oli esimest korda toimuva Ironman Tallinna peasponsor. Me osalesime tiimiga (kellest muide Rivo Pärna on ka Tripassioni liige ja Andres Peets isegi käis ka paar korda Tripassioni ujumis ja jooksu trennides) ning minu ülesandeks oli maraton joosta. Juunis sain aru, et vajan ikkagi treeneri kätt ja kindlat plaani, sest tekkis ka kerge luuümbrise põletik (ilmselt ülekoormusest). Sattusin Priidu juurde ning juba septembris liitusin klubiga, sest mulle tundus, et see on kõige ägedam klubi Eestis!

Klubi juures köidavad ming eelkõige inimesed. Nad inspireerivad mind rohkem sporti tegema ja liigutama. Lisaks korraldab klubi mitmeid üritusi, kust lihtsalt ei saa puududa, sest need on alati väga hästi korraldatud ja ägedad. Näiteks hooaja avapidu, kevadklassik jne.

Ma enam ei kujutaks ette, et ma ei kuuluks klubisse (FOMO). Kuskil miskit alati toimub ning jällegi, klubiliikmetega aega veeta on väga tore!

Kõige meeldejäävam ettevõtmine oli muidugi 2019 kevadlaager Hispaanias. Seal tulid minu esimesed rattakilomeetrid ning ma pidin end ületama iga päev, et hoida teiste tempos. See oli minu jaoks emotsionaalselt ja füüsiliselt väga raske, aga pärast seda muutusid asjad lihtsamaks ning ma sain oma rattaga väga heaks sõbraks. Soovitan kõigile algajatele kindlasti laagrit, õpetab korralikult! Lisaks on muidugi ka 2019 aasta Otepää Ironmani esmane läbimine. Jääb eluks ajaks meelde :)

Kuna sellel hooajal on toimunud karjääris mitmeid muudatusi ning kohustused on suurenenud, siis ma hetkel tegelen tööl sisselamisega ja panustan väga korralikult just karjääri. Kahte asja korraga ei jõua, mistõttu selle hooaja eesmärgid on tagasihoidlikud: teen trenni järjepidevalt, hoian end vormis, aga võistlusi ette ei planeeri. Aga kindlasti tahan tulevikus jälle Ironmani radadele minna, see on äge!

Lisa kommentaar

Email again: