Kommenteeri

Kes ja miks? Osa 1

Küsisime klubiliikmetelt ja üritustel osalejat, kuidas nad on leidnud tee PFA ja Tripassioni juurde, mis neid köidab ja mida lahedat on tehtud. Ja loomulikult, mis veel alanud hooajal plaanid ja eesmärgid on. Keri edasi ja loe ise, mida räägivad esimese blogipostituses Annika, Signe ja Raivo :) Peagi juba uus postitus, kus veel vahvad inimesed muljetavad.
Annika Veimer

Kuidas sattusid PFA ja Tripassioni punti?

Olen aastaid pikamaajooksu harrastanud ja maratone jooksnud. Kuna ujumise taust on lapsepõlvest, siis laenasin vaheldust otsides maanteeratta ja sattusin 2016. aastal triatlone proovima. Otepää poolikul olin selleks hetkeks juba kirjas. Kohe esimesel võistlusel Haapsalus astusin vanuseklassi arvestuses poodiumile. Hakkas meeldima ja tulevik tundus põnev :)

Triatlonis on nii palju nüansse, et seltsis on neis lihtsam orienteeruda, nõu, tugi ja abi on alati lähedal.  Ja kes siis Priitu ei tunne? Priit rääkis klubi loomise mõttest ja ajastus oli minu jaoks ideaalne. Nii oligi loogiline samm astuda Tripassioni klubisse kohe esimesel aastal kui see loodi.

Mis sind köidab klubi juures?

Klubi pakub rahulolu headest treeningutest - profid ja sõbralikud treenerid annavad trennidele sisu ja kvaliteedi, mida üksi treenides ei oleks. Köidavad sarnase eluvaatega inimesed - ma ei pea kellelegi seletama, et vajan igapäevast liikumist nagu õhku ja et ma ei ole hull kui korraliku treenimise tulemusel pikemaid võistlusi ette võtan.

Kui tööelu vahel liiga nõudlik on, siis on trennisõpradest tohutu abi, kes rajale tagasi nügivad. Klubis saab sihipäraselt treenida, uut õppida, pingutada, üksteisega mõõtu võtta - see on osa mu sammaldumise ennetamise programmist. Innustavadki enim klubi vaim ja vaib.

Mida annab sulle Tripassion ja selle üritused?

Üritused on minu jaoks eelkõige võistlused - need raamistavad treeninguid ja mõjuvad minipuhkustena, kus keha tuleb mugavustsoonist välja ja aju saab restardi. Ja küll on hea tunne kui tuttavas Tripassioni värvis inimesed rajal või raja ääres kaasa elavad. Ise kaasa elades viskab rõõm klubikaaslaste edu ja võitude üle adreka üles. Klubis on sõpru, kellega sekundeid, meetreid ja juhtumisi pulkadeks võtta, kellega tulemuste üle rõõmustada ja ämbrite põhjuseid lahata. Tripassion annab mulle kuuluvustunde, mis on palju olulisem kui sellest sõnast esialgu tunduda võib. Huumorit jagub igasse kokkusaamisesse - kõik ei pea surmtõsine olema.

Mis on olnud meeldejäävaim ettevõtmine?

Seni meeldejäävaim oli Tallinna Ironmanil osalemine 2018. aastal. Ma panin ennast hurraaga kirja kohe kui võistlusele registreerimine avati. Tuleb teha otsus, plaan selle elluviimiseks ja siis lihtsalt trenni teha. Ei mingeid "miks" ja "kas ikka" küsimusi. Tugevama tunde andis harjutamine koos Signega - sai kõike uut jagada ja läbi mõelda. Selle võistluse eneseületuse ja finišeerimise emotsioon oli nii võimas, et emotsioonipohmellist ei ole ma veel 1,5 aastat hiljemgi üle saanud. Ja jooksumaratonid tunduvad peale täispikka triatloni üsna lühikeste ettevõtmistena.

Mis on su alanud hooaja eesmärgid?

Selle aasta eesmärk on rattaga sõitma õppida, et debüüt N50 vanuseklassis õnnestuks. Seetõttu ootan piki-silmi Kreeka rattalaagrit. Juunis osalen Otepää Ironmanil ja juulis Tartus Euroopa MV olümpiadistantsil.

Tallinna Ironmani osas on hetkel väike mõistuse ja tunnete konflikt. Mõistus on kaalutlev, sest erinevalt esimesest korrast tean nüüd, mis ees ootab, tunded aga ütlevad "GO". Vaatame, kumb võidab .

Kindlasti jooksen ka mõne maratoni. Mine tea - ehk jõuan just 2020. aastal oma 20. maratonini.

Signe Uibo Kuidas sattusid PFA ja Tripassioni punti?

Tegelesin aastaid, isegi kümneid jooksmisega ja mingil hetkel muutusid jooksutrennid üksluiseks. Unistus triatloni harrastusest vajas realiseerimist. Kuna tundsin Priit Ailti, kes ise tuntud triatleedina triatloni tegudeni suunas, siis PFA ja Tripassioni punti sattumine polnud enam juhus vaid asjade loomulik kulg. Tripassioni klubi liikmeks astusin kohe, kui klubi 2017 a. sügisel asutati.Olin selleks ajaks võistelnud 2 korda Ironman 70.3 Otepää poolpikal distantsil ja sel suvel lähen Otepääl starti juba viiendat korda.

Mis sind köidab klubi juures?

Klubikaaslased, treenerid ja positiivne energia.

Mida annab sulle klubisse kuulumine?

Hea on tunda ühtekuuluvustunnet tehes sporti koos sihikindlate klubikaaslastega. Saame koos treenida, võistelda ja ühistel klubi üritustel osaleda.

Tripassionist on tulnud slogan "Kordki elus pinguta". Mulle annab see väge ja jõudu. Spordiga tegelemine on kõige õigem viis terve olemiseks.

Mis on olnud meeldejäävaim ettevõtmine?

PFA 2018 kevadklassik - pikk nädalalõpp ratastel marsruudil Tallinn-Pärnu-Viljandi-Tallinn. Kolme päeva jooksul sain vihma, päikest, rajutuult, sekka head ratturite huumorit, lõppkokkuvõttes 351 rattakilomeetrit ja unustamatu mälestuse.

Mis on su alanud hooaja eesmärgid?
Treenida targalt! Võistelda juunis Ironman 70.3 Otepää distantsil ja saada parem aeg kui eelmisel aastal. Lõpetada alati parema ajaga kui eelmisel aastal on mul varasematel kordadel õnnestunud.

Võistelda Tartu Mill 2020 triatloni Euroopa meistrivõistlustel ja Aerobike Filter Temposarja kõikidel etappidel. Lisaks mõned jooksuvõistlused ja spontaansed osalemised EKV triatloni võistlustel.

Sport on ilus, sport on mõnus, sport on hea!
Raivo Olgo Kuidas sattusid PFA ja Tripassioni punti?

Kuulsin 2017 aasta suvel läbi tuttava, et üks vahva punt inimesi soovib hakata koos treenima triatloni jaoks ning kuna olin ennast pannud kirja 2018 toimuvaks Tallinna Ironmaniks oli huvi hakata süsteemselt trenni tegema suur.

Mis sind köidab klubi juures?

Olles tavaline harrastaja siis pole valik erinevate triatloniklubide vahel just väga lai ning Tripassioni "formaat" sobib just ideaalselt inimesele, kes soovib end mitmekülgselt kehaliselt arendada. Head treenerid ja toredad klubikaaslased panevad ka ennast rohkem pingutama ja loovad hea fooni oma vormi parendamiseks.

Mida annab sulle Tripassion ja selle üritused?

Kindlasti kuuluvustunde ja hea feelingu. Toredad sõbrad ning tuttavad kellega mõnus trenni teha ja muidu aega veeta.

Mis on olnud meeldejäävaim ettevõtmine?

Neid on aastate jooksul olnud palju. Kevadklassik, erinevad laagris nii Hispaanias kui Otepääl, sügispidu, hooaja alguspeod aga ka seminarid ja filmiõhtud. Kindlasti võib siia nimekirja lisada ka klubikaaslastele kaasa elamise Tallinna Ironmanil.

Mis on su alanud hooaja eesmärgid?

Kui eelmine aasta olid seatud konkreetsed ajaliselt mõõdetavad eesmärgid siis sellel hooajal olen pigem võtnud eesmärgiks nautida seda teekonda ja tunda rõõmu protsessist saada kiiremaks ja paremaks inimeseks.

Lisa kommentaar

Email again: